Haber

Seyit Torun’dan Soylu’ya: ‘İşi geciktiren sen değil misin?’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP’li belediyeleri sert şekilde eleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yanıt verdi. Torun, “Kararını ver Fotoroman Süleyman. Belediyelerimizin arama kurtarma ekipleri ilk gün bölgeye ulaştı. Onları havalimanlarında bekleten, aletlerine el koyan, “Ben her şeyi yaparım” diyerek işlerini geciktiren siz değil misiniz? “Bu millete saçmalamayın” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’li belediyelerin deprem bölgesindeki çalışmalarına ilişkin, “Eksik bulmaya çalışanlara şunu söylemek istiyorum; afet anında belediyeleri de AFAD’ın emrinde. Ne zaman geldiler? hangi saatte? Lütfen vicdansız hareket etmeyin.”

Seyit Torun bugün yaptığı yazılı açıklamada, ”Kararını ver Fotoroman Süleyman. Belediyelerimizin arama kurtarma ekipleri ilk gün bölgeye ulaştı. Onları havalimanlarında bekleten, aletlerine el koyan, “Ben her şeyi yaparım” diyerek işlerini geciktiren siz değil misiniz? Daha çadırları dağıtmamışken nasıl konuşuyorsunuz?”

‘Artık o kadar da küfür değil. “Dağıtırım” diyerek yardım tırlarına el koyan, kargo uçaklarını resmi araçlarla dolduran siz değil misiniz? Beceriksizliğin için bizi suçlayacak kadar çaresiz olma. Bu millete yalan söyleme.

”Gerçeği konuşmak istiyorsan kendine meydan oku. AFAD’dan önce belediyelerimiz birçok bölgeye ulaştı. Belediyelerimiz binlerce vatandaşımızı enkazdan çıkardı. Bölgeye her türlü yardım yapıldı. Teşekkür etmen gereken yerde iftira atıyorsun. Bari çalışanın alın terine saygısızlık etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu