Haber

Mersin’deki ‘gizemli ev’ 6 milyon 750 bin liraya satışta

Mersin’in Tarsus ilçesinde ‘kırmızı ev’ ya da ‘gizemli ev’ olarak bilinen konut satışa çıkarıldı. Türkiye’de bir süredir konuşulan konutu Türk vatandaşı olmayan kişiler alamayacak. 2016 yılında başlayan ve 1 yıl süren kazı o dönem Türkiye’de çok konuşulmuştu. Yıllar geçti ama ev gündemden hiç düşmedi.

82 Evler Mahallesi 3106 Sokak Mahallesi’nde, Türkiye’de ‘gizemli ev’ olarak bilinen tek katlı müstakil konutta, özel harekat polislerinin gözetiminde yaklaşık 1 yıl süren esrarengiz kazı sona erdirildi ve alan kapatıldı. . Ev, sahibi tarafından 6 milyon 750 bin TL satış fiyatıyla “Tarsus’un Meşhur Gizemli Kırmızı Evi 209 m2” başlığıyla ilan edildi. Satışı duyan mahalle sakinleri bir an önce evin yeni sahibini bulmak isteyerek evin gündemden kaldırılmasını istedi.

Mahalle sakini Yusuf Kemal Rüya, “Çocukluğum burada geçti. Esrarengiz evin satılık olduğunu duyduk. Buradaki bilinmezlik hali, esrar hali bir an önce bitmeli bence çok doğru bir karar. Çünkü hurafeler var. Burası hakkında sürekli üretiliyor, korkular artıyor, bu işin bitmesi doğru, bir adım” diye konuştu.

Bölge esnafından Diyap Yüksekbaş, buranın yabancılara satılmayacağını öğrendiklerini belirterek, mülk sahibine teşekkür etti. Yüksekbaş, “Türkiye’yi sallayan Tarsus’taki ev, yakından tanıdığım iş adamı arkadaşımız tarafından satın alınmış. Buradaki esrarengiz evin biz de gerçeğe dönüşmesini istiyoruz. Etrafta esnafız. Teşekkürler. Ben de alırdım.” Başka bir bahiste teşekkür etmek istiyorum.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan hiç kimseye bedeli ne olursa olsun bir şey vermeyeceğini belirtmiş.Kendisine gerçekten çok teşekkür ediyorum.Biliyoruz ki bir kaç görüşme yaptı. an” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu