Haber

Yedek Anahtarını Sakladı: Lüks Arabayı Çaldı, Parçaladı

Esenyurt’ta sattığı otomobilin yedek anahtarını saklayan eski sahibi, lüks otomobili çalıp parçalattı. Otomobili çalan eski sahibi ve otomobili parçalayanların da aralarında bulunduğu 4 zanlı gözaltına alındı.

8 Ocak 2023 tarihinde Esenyurt’ta AA’ya ait park halindeki lüks otomobil park ettiği yerden çalındı.

Oto Hırsızlık Bürosu tarafından başlatılan çalışmada ekipler, otomobilin sahibi AA ile görüşerek, aracı satın alan kişinin ‘kaybettim’ bahanesiyle yedek kontak anahtarını teslim etmediğini öğrendi. Alıcı ve satıcının birbirini daha önceden tanıdığı ve aralarında borç sorunu olduğu belirlendi. Bu gelişme üzerine otomobilin eski sahibi Muhammet RY polis tarafından gözaltına alındı. İlk başta suçlamaları kabul etmeyen Muhammet RY, daha sonra alacağı ücret karşılığında elinde kontak anahtarıyla arabayı çaldığını itiraf etti. Zanlının ifadesi doğrultusunda, çalıntı otomobilin satışına aracılık eden Ayhan G. ile otomobili parça parça keserek yedek parça haline getiren Gökhan Y. ve yanında çalışan bir kişi gözaltına alındı.

Oto Hırsızlık Büro ekipleri, çalınan otomobili bulmak için bir tamirhaneye baskın düzenlediğinde, aracın tamamen demonte edilerek yedek parça haline getirildiğini belirledi.

Otomobilin parçalarının diğer araç modüllerinin ortasına gizlendiği belirlenirken, yapılan çalışma sonucunda aracın tüm modülleri bulunarak ortaya çıkarıldı. Ancak otomobilin coupe olarak adlandırılan kaput kısmının kesildiği için artık kullanılamadığı ortaya çıktı.

Oto Hırsızlık Büro Amirliği’ndeki işlemleri tamamlanan zanlılar adliyeye sevk edildi.

15 kabahat kaydı olan otomobili çalan eski sahibi Muhammet RY, 7 kusur kaydı ile satışa aracılık eden Ayhan G. ve aracı modüllere ayıran 6 hata kaydı bulunan Gökhan Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi. .

Yetkililer, 2. el araç alacak vatandaşları uyararak, alacakları aracın yedek kontak anahtarını mutlaka yanlarında bulundurmaları gerektiğini söyledi.

ahlatajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu