Haber

Shanghai, 2025’e Kadar Robotikte Atılım Yapacak

Şangay, 2025’e Kadar Robot Teknolojisinde Çığır Açacak” layout=”intrinsic” width=”640″ height=”406″>Ziyaretçiler, doğu Şanghay’da düzenlenen dördüncü Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nın (CIIE) Akıllı Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Standındalar Çin 5 Kasım 2021’de tarlasında bir konteyner inşa eden bir robotu izliyor. (Fotoğraf: Li Xiang/Xinhua)

ŞANGAY, 18 Ocak (Xinhua) — Şangay yerel yetkilileri Salı günü yaptığı açıklamada, şehrin imalat sektöründeki robot yoğunluğunun (her 10.000 imalat işçisine düşen robot sayısı) önümüzdeki üç yıl içinde 100 artacağını söyledi.

Robot yoğunluğu, akıllı üretim düzeyini ölçmek için değerli bir gösterge sunar. Şanghay Belediyesi ekonomiBilişim Komisyonu’na göre, 2025 yılına kadar metropolde toplam 20 önde gelen şehir düzeyinde akıllı fabrika ve 200 şehir düzeyinde akıllı fabrika inşa edilecek.

Shanghai, imalat sanayinin dijital dönüşümünü destekliyor. Komisyonun müdür yardımcısı Tang Wenkan’a göre, 2022’de Şangay’daki endüstriyel robotların yıllık üretiminin yıllık yüzde 6 artışla 75.000 adede ulaşarak Çin şehirleri arasında ilk sırada yer alması bekleniyor.

Tang, 2025 yılına kadar Şangay’ın endüstri lideri 10 robot markası ve 100 demo uygulama senaryosu oluşturmaya çalışacağını ve şehirdeki robotlarla ilgili endüstrinin ölçeğinin 100 milyar yuan’a (yaklaşık 14,88 milyar $) ulaşacağını sözlerine ekledi.

Komisyon yetkilisi Wu Chunping’e göre Şangay, Çin’de robot yoğunluk istatistiklerini içeren ilk şehir. Şanghay şehrinin kilit endüstrilerindeki robot yoğunluğu şu anda 383 iken, büyük işletmelerdeki robot sayısı 260’a ulaştı ve bu küresel ortalamanın iki katından fazla.

candirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu