Haber

Şehit polis memuru Sedat Gezer’in adı Mersin’deki parkta yaşatılacak

Mersin’de polis karakoluna düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memuru Sedat Gezer’in adı Mezitli ilçesindeki parka verildi.

Mezitli Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, belediye meclisinin oybirliğiyle aldığı karar sonucunda Akdeniz İlçesi’nde şehit Gezer’in evinin karşısına park yapıldı.

Şehit polis memurunun adını taşıyan park törenle açıldı.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, spor Külliyeye şehit Sedat Gezer’in adını verdiğini belirten Erdoğan, “Şehidimizin isminin birçok yerde yaşamasını istiyorum. Kendisi çok kibar ve beyefendi bir arkadaşımızdı. Bu parka gelen çocuklarımız bu ismi görecekler” dedi. Amcaları Sedat’ı anıyoruz ve şehidimizi anıyoruz.” dedi.

Açılışa Şehit Sedat Gezer’in eşi Medine Gezer, çocukları Melis ve Ahmet Yağız, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, jandarma ve emniyetten konuklar katıldı.

Mersin’de 26 Eylül 2022’de iki kadın teröristin polis karakoluna düzenlediği saldırıda polis memuru Sedat Gezer şehit oldu, meslektaşı Abdulkadir Öztürk ise yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren teröristler, bir kadına kurşun isabet etti. Yüksekten atlayan iki kişi ise üzerlerindeki patlayıcının infilak etmesi sonucu hayatını kaybetti.

candir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu