Haber

Resmi Gazete’de yayınlanan uluslararası anlaşmalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 3 uluslararası anlaşma Resmi Gazete’de yayımlandı.

6 Aralık 2022 tarihinde Ankara’da imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Hükümeti Arasında Turizm İşbirliği Eylem Planı”nın onaylanmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. .

Plan, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile KKTC Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı tarafından, iki ülke ve halkları arasındaki mevcut dostane çıkarları ve yakın işbirliğini geliştirmek arzusuyla hazırlanmıştır. ulusal egemenlik, eşitlik ve karşılıklı yarar ilkeleri çerçevesinde; Turizmin yurt dışında tanıtımı ve gerekli olabilecek diğer konularda mevcut işbirliklerini daha da artırmayı hedeflemektedir.

5 Ekim 2022 tarihinde Ankara’da imzalanan “Gençlik ve SporSahada İşbirliği Protokolü’nün onaylanmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

İki ülke arasındaki protokol, gençlik ve Sporalanlarında mevcut işbirliğini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

30 Aralık 2019 tarihinde Ankara’da imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Moldova Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Karşılıklı Kültür Merkezlerinin Kurulması ve Faaliyetlerine İlişkin Anlaşma”nın ekli notlarla birlikte onaylanmasına ilişkin karar; Resmi Gazete’de yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu