Haber

Edirne’de buzlanma ve dondurucu soğuk etkili oldu

Edirne’de buzlanma ve dondurucu soğuk etkili oldu

EDİRNE Edirne’de hava sıcaklığının eksi 1 dereceye düşmesiyle birlikte süs havuzları ve yollar buz tuttu.

Edirne’de Aralık ayının sonları yaklaşırken dondurucu soğuk ve buzlanma etkisini göstermeye başladı. Trakya’nın yüksek kesimleri beyaza bürünürken, dondurucu soğuk Edirne kent merkezinde etkili oldu. Edirne’de geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağış yerini dondurucu soğuğa ve buzlanmaya bıraktı. Süs havuzlarının kenarlarında bulunan su birikintilerinde buzlanma oluştuğu gözlemlendi. Sabahın erken saatlerinde işlerine gitmek için yola çıkan sürücüler, araçlarının camlarında buzlanma gördü. Vatandaşlar ise hava sıcaklığının eksi 1 dereceye kadar düşmesiyle birlikte kışlık atkı, bere ve montlarını dolaplardan çıkardı.

Soğuk hava nedeniyle kalabalık olan caddelerin de boş olduğu görüldü.

Vatandaşlardan Berkay Taka, gece saatlerinden itibaren don ve soğuk hava ile karşılaştıklarını belirterek, yerde kar olduğunu, süs havuzlarının donduğunu ve artık kalın kıyafet giyilmesi gerektiğini belirtti. Edirne’de havanın kuru ve soğuk olduğunu söyleyen vatandaşlardan Sami Gökler, soğuk hava nedeniyle bankta oturamadığını, ısınmak için bir kahveye sığınacağını belirtti. Soğukların yeni başladığını belirten Gökler, havaların önümüzdeki günlerde daha da soğuyacağını belirtti.

“Edirne’de soğuk hava yoğun bir şekilde hissediliyor”

Vatandaşlardan Ömer Tuzcu, Balkanlar’dan bu yöne doğru gelen soğuğu Edirne’de çok ağır şekilde hissettiğini söyledi. “Yolda birçok süs havuzu donmuştu.

Vatandaşlardan İhtilal Kayar, havaların soğumaya başladığını, süs havuzlarının buz tuttuğunu ve soğuğun da etkisiyle çimlerde tüylenme olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu