Haber

BEYLİKDÜZÜ’DE BURUN ESTETİĞİ SONRASI KADIN ÖLÜMÜ OLUŞTURDU

BEYLİKDÜZÜ’de özel bir tıp merkezinde gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatı sonrası güvenlik görevlisi Seher Kılıççı (26) hayatını kaybetti. Yakınları ihmal iddiasında bulunurken, genç kadının ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı. Kılıççı, son yolculuğuna Silivri’de uğurlandı.

Olay, dün saat 13.00 sıralarında Beylikdüzü’ndeki özel tıp merkezinde meydana geldi. Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi’nde güvenlik görevlisi olarak görev yapan 26 yaşındaki Seher Kılıççı, burun estetiği için tıp merkezine gitti. Genel anestezi altında ameliyat edilen Seher Kılıççı, yapılan tüm işlemlere rağmen uyandırılamadı. Ancak ambulansta hayatını kaybetti. İhbar üzerine polis soruşturma başlattı. Kılıççı’nın cenazesi, savcının incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Kılıççı’nın ailesi ihmali olduğunu iddia etti.

Seher Kılıççı başka bir hastaneye götürülürken tıp merkezi yetkililerinin ne olduğunu sormadığını da belirten Adnan Kılıççı amca tepki gösterdi.

“ŞİKAYET EDECEĞİM, GEREKENİ YAPACAĞIM”

Kılıççı amca ‘Ben şikayet edeceğim’ dedi. Öldükten sonra hastaneye götürdüklerini söylediler. Nakledilen hastaneyle iletişime geçtim ve onları götüren ambulansın onları ölü getirdiğini söylediler. Görevliler hastaneyi aramadı, bir kez bile ne olduğunu sormadı. Öldürüp başka yere gönderiyorsun, neden sormuyorsun? Neden araştırmıyorsun? Neden ‘ne oldu’ diyemiyorsun? Burnunu ameliyat ettirmeye gitti. Güvenlik görevlisiydi, memurdu. Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi’nde çalışıyordu. Saat 13.00 sıralarında haberi aldım ama yanlış bir hareket yapıp yanlış duruma düşeceğimi tahmin ettiğim için tıp merkezine gitmedim. Meyyit diye gönderilen hastaneye detaylıca sordum. Bu insanlar ne aradılar ve sordular? Canlı gitmedi. Hastane ölse bile almak zorundaydı. Ambulanstaki görevliler de onun ölü olarak getirildiğini doğruladı. Bu süreci yasal olarak yürüteceğiz. İhmal edilmezse, en azından insanlar onunla ilgilenir. Ne gerekiyorsa yapacağız. Bir şey yaptın, kurşun sıkmadın ama ameliyatla öldürdün. Neden sahip olmadın? Nereye gönderdiğini neden sormadın? Hayalleri vardı, yoksa üniversiteden mezun olduktan sonra neden Polis Mesleki Eğitim Merkezi’nde okusun ki?” .

Kılıççı’nın cenazesi, Silivri Zeki Çevik Camii’nde kılınan namazın ardından son yolculuğuna uğurlandı. Kılıççı’nın tabutunun üzerine bir gelinlik yerleştirildi.

alucrahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu