Haber

Balıkesir’den depremzedelere atkı, yün, battaniye, soba ve gıda malzemesi gönderilecek

Balıkesir’in Gönen ve Savaştepe ilçeleri ile Kahramanmaraş merkezli 10 ilde depremde zarar görenler için soba, atkı, polar, battaniye ve gıda yardımları hazırlanıyor.

Gönen Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Lisesi öğretmenleri ve teknisyenleri depremzedeler için soba üretmeye başladı.

Kaymakam Arslan Yurt ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Turna da çalışmaları yerinde inceledi.

Gönen Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri ayrıca depremzedeler için atkı, yün ve battaniye dikiyor.

Gönen Öğretmenevi çalışanları ve öğretmenleri, depremzedelere ulaştırılmak üzere gıda maddelerini hazırlamaya devam ediyor.

Kaymakam Yurt, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Burada meslek kursu öğretmenlerimiz ve teknisyenlerimiz görev yapıyor. Şu ana kadar 30 soba yapıldı. Bugün itibariyle hafta sonuna kadar 150 soba yapmayı hedefliyoruz.” söz konusu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Turna da ilçede güzel bir dayanışma ile deprem bölgesi için faydalı çalışmaların yürütüldüğünü anlattı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim kursiyerleri, Savaştepe ilçesindeki Halk Eğitim Merkezi’nin ortasına gelerek deprem bölgesindeki vatandaşlar için çorap, bere, atkı ve patik ördü.

Kadın kursiyerler, ilçe vatandaşlarından aldıkları iplerle ördükleri el emeği ürünleri depremzedelere gönderiyor.

BALMEK ve Halk Eğitimi Öğretmeni Yasemin Özdemir, bir günde 50 sipariş verebileceklerinden bahsetti.

Özdemir, “Ürünleri toplayıp depremzedelere göndereceğiz. Arkadaşlarımız evde bir araya gelerek örmeye devam ediyor. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. İnşallah biz de katkı sağlarız.” söz konusu.

BALMEK Kaymakamı Nihal Özkan da yaptıkları çalışmalarla deprem bölgesindeki vatandaşlara katkı sağlamayı hedeflediklerini anlattı.

Özkan, ilçede büyük yardımların yapıldığını belirterek, “Deprem bölgesindeki kardeşlerimize destek olmak için bu çalışmayı başlattık. İnşallah bir faydamız olur, yaralarımızı sararak inşallah sarılırız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu